1. Przywitanie z pacjentem.
2. Prosimy pacjenta o podanie:
– Imię i nazwisko
– Adres zamieszkania (ulica, numer lokalu, kod pocztowy, miejscowość)
– PESEL
3. Informujemy, że dane potrzebne są do sporządzenia dokumentacji medycznej i nikt poza specjalistami Poradni Internetowej nie ma do nich dostępu.
4. Poinformowanie pacjenta, że konsultacja internetowa może nie być właściwa w każdym przypadku, w szczególności myśli samobójczych czy bezpośredniego zagrożenia życia.
5. Zawarcie kontraktu słownego.
6. Rozpoczęcie rozmowy.
7. Dokonanie wpisu w dokumentacji po zakończonej rozmowie.
8. Konsultacja trwa 50 minut + 10 minut na uzupełnienie dokumentacji.
1. Programem do prowadzenia dokumentacji jest Dr Widget.
2. Każdy z Państwa otrzyma link aktywacyjny do założenia konta.
3. Po każdej wizycie dokonujemy wpisu w dokumentacji.
1. Programem do przeprowadzania konsultacji jest ZOOM.
2. Link generowany jest przez Specjalistę chwilę przed spotkaniem -> INSTRUKCJA JAK TO ZROBIĆ
3. Pacjent po rezerwacji wizyty otrzymuje informacją mailową z potwierdzeniem terminu i instrukcją, aby monitorować chwilę przed spotkaniem swoją skrzynkę pocztową (także SPAM) na którą wysyłamy link.
4. Aby skutecznie skorzystać z załączonej instrukcji i wygenerować link do spotkania należy pobrać aplikację ZOOM i zarejestrować konto: https://zoom.us/signup
Poniższą informację należy przesłać klientowi mailem.
Klient pozostający w terapii powinien umawiać się ze spotkania na spotkanie. Wielu robi tak, że rezerwują kilka terminów w przód, a potem z nich nie korzystają i odwołują. Proszę informować klientów o tym fakcie.
PROCEDURA W TRAKCIE TWORZENIA
PROCEDURA W TRAKCIE TWORZENIA
W przypadku, gdy to pacjent nie zjawi się na konsultacji wizyta jest liczona jako zrealizowana. Specjalista po upływie 20 minut ma prawo rozłączyć spotkanie.
PROCEDURA POSTĘPOWANIA Z KLIENTEM W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ŻYCIA
Nasze działanie musi znajdować potwierdzenie w odpowiednich zapisach prawa. Jeśli chodzi o psychoterapię działamy na podstawie:
Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień
Oznacza to, że osoby, które nie ukończyły drugiego roku szkoły psychoterapeutycznej nie są uprawnione do prowadzenia psychoterapii. Dlatego wśród oferowanych usług w tych przypadkach występuje jedynie konsultacja psychologiczna. Świadczenia mające charakter systematyczny oczywiście możemy nazywać terapią, jednak należy komunikować pacjentowi, że nie jest to psychoterapia, a terapia psychologiczna.